Kurumsal

 

Tarihçe

   1983 yılında Ticarete başlayan grup kurucumuz Ünal Vural iş makinası, inşaat ve taahhüt işleri yapmıştır. 1995 yılında Koray Makina İnşaat Nak. San. Ve Tic. Ltd. Şti. kurmuştur. İş makinası, inşaat ve taahhüt işlerini geliştirerek devam etmiştir. Vural Şirketler Topluluğu; sektör ve ürün yelpazesini genişleterek; inşaat, gıda ve endüstriyel inşaat ve ambalaj malzemeleri üretiminde yatırımlarına devam etmektedir.

İnşaat sektöründe bugüne dek tamamladığı projeler ve aldığı pozitif tepkiler yeni projelerin hayata geçirilmesini teşvik etmiş ve teşvik etmeye devam edecektir.

Grup firmalarından Koray Makina İnşaat Nak. San. Ve Tic. Ltd. Şti bugüne kadar yaptığı işlerden, projelerden bazıları; Pendik, Tuzla Sahil yolunun yol ve ortak altyapı İnşaatı, Karabük, Yenice, Devrek yol ayrımı ve ortak altyapı inşaatı, Beylikdüzü 5M Migros inşaatının altyapısının Taahhüt işleri ile İstanbul’un değişik semtlerinde tamamlamış olduğu konut ve iş yeri projeleridir.

Grup Firmamızın bitirmiş ve satışa sunduğu Tuzla, Maltepe, Ataşehir, Ümraniye Ve Üsküdar semtlerindeki konut ve işyeri satışları devam etmektedir. Son başlanan proje ise Levent deki Metrocity AVM arkasındaki Gültepe konut–işyeri projesidir. Temeller atılmış ve projenin satışına da geçilmiştir.

Grup inşaat malzemesi sektöründe Hazır Beton sektörünün devi Oyak Holding İştiraki olan Oyak Beton Türkiye Bayiliğini yapmaktadır. Bunun yanında inşaat demiri alanında üç ayrı fabrikanın satış bayiliğini yapmaktadır. Sektörde çeşitli kurumların İhale, taahhüt işlerini yapmıştır ve ileride olabilecek işleri de yapacak teknik ekipman ve kadro şirket bünyesinde mevcuttur.

Grup diğer bir firması ile gıda sektöründe de faaliyet göstermektedir.. Vural İnş.Tur.Gıda San. İçve Dış Tic. Ltd.Şti. gıda sektöründe Sultanahmet Köftecisi markası ile Acıbadem caddesi üzerinde Acıbadem Şubesi, Türk Sinayi Kalkınma Bankasının Pendik’te yaptığı Pendorya AVM içindeki Pendorya AVM Şubesi ve Sakarya Erenler’de Hollanda merkezli Corio Firmasının Sahibi olduğu Ada AVM deki Adapazarı şubesi ile gıda işletmeciliğini sürdürmektedir.